sobota, 7 września 2019

30-dniowe Wyzwanie Fantastyczne.
Dzień 7: Ulubiony komiks fantastyczny?

Jeśli napiszę, że jest to komiks do którego scenariusze pisał Jean van Hamme, a rysunki tworzył Grzegorz Rosińki to na pewno zgadniecie...

W sieci znalazłem informację, że pierwszy tom serii Thorgal ukazał się rok przed moimi narodzinami, czyli w styczniu 1980, natomiast za sprawą Krajowej Agencji Wydawniczej do kraju nad Wisłą trafił dopiero gdy miałem lat 7

Komiks doczekał się licznych wznowień oraz także adaptacji - choćby słuchowiska, które TU i TU możecie znaleźć na łamach serwisu Storytel, a co jakiś czas wciąż ukazują się nowe tomy nawiązujące do oryginalnej serii.

Thorgal to świetne ilustracje, każdy kadr zdaje się być przemyślany i sam w sobie stanowi małe dzieło sztuki, ale też niezła historia łącząca w sobie elementy sci-fi i fantasy, zaś świat w którym żyje główny bohater przy całym swoim bogactwie jest spójny, wiarygodny i pociągający.

Więcej o dziecku z gwiazd możecie przeczytać na łamach portalu histmag.org, z kolei filmweb w 2018 roku pisał, że Thorgal trafi na ekrany TV.


***
Wprowadzenie do 30-dniowego Wyzwania Fantastycznego znajdziecie TUTAJ.Będzie mi miło jeśli pozostawicie po sobie komentarz i udostępnicie ten post. Jeśli chcecie postawić mi kawę przycisk DONATE znajduje się poniżej.
I will be happy if you leave comments and share this post with friends. If you want to put me a coffee DONATE button is below.

 

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza