czwartek, 19 września 2019

Poradnik: Teufelsberg, część 1: Mur pruski.
Tutorial: Teufelsberg, part 1: Prussian wall.

Jeśli zaglądanie na blog DansE MacabrE w miarę regularnie, do czego zresztą zachęcam, to z pewnością zauważyliście recenzje makiet pruskiej wioski od Tereny do Gier, które publikuje w ramach piątkowych recenzji.

Jak napisałem przy okazji #60 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego postanowiłem w końcu sprawić sobie własny stół z kompletem makiet z charakterystycznym murem pruskim, który jest jednym z elementów architektury staroświatowego Imperium w uniwersum Warhammer Fantasy.

Przy okazji, wciąż niedokończonego, projektu dioramy z fałszywą perspektywą podjąłem próbę budowy takich makiet od podstaw, ale jest to praca równie przyjemna co czasochłonna. Dlatego postanowiłem pójść na skróty i wykorzystać do waloryzacji gotowe makiety od Tereny do Gier, a ponieważ efekt waloryzacji spotkał się z aprobatą szanownego państwa-draństwa postanowiłem przygotować kilka poradników w których pokrótce przedstawię co i jak zrobiłem.

W pierwszym z poradników na temat budowy wsi Teufelsberg pokażę jak szybko i łatwo przy użyciu makiet od Tereny do Gier zrobić mur pruski.
If you read my blog DansE MacabrE quite regularly, which I encourage you to do, then you have certainly noticed reviews of models of the Prussian village from Tereny do Gier, which it publishes as part of Friday reviews.

As I wrote on the occasion of the #60 edition of the Miniatures Blog Carnival, I decided to finally make my own table with a set of house models with a characteristic Prussian wall, which is one of the elements of the architecture of the Old World Empire in the Warhammer Fantasy universe.

By the way, still unfinished, the diorama project with a false perspective I made an attempt to build such house models from scratch, but it is both as pleasant and time-consuming work. That is why I decided to take shortcuts and use ready house models for valorisation from Tereny do Gier, and because the valorization effect met with the approval of you, I decided to prepare a few tutorials in which I will briefly describe what and how I did.

In the first tutorial on building the village of Teufelsberg I will show you how to make a Prussian wall using Tereny do Gier house quickly and easily.Do wykonania muru pruskiego na makietach od Tereny do Gier będziecie potrzebować gipsu szpachlowego, szpatułki, szpachelki oraz miseczki i wody, a w później igły oraz gąbki ściernej.

Możecie użyć także zamienników. Ja wykorzystałem kawałek wąskiej drewnianej listewki oraz plastikową podkładkę z folii na telefon.

Po rozrobieniu gipsu i wody za pomocą szpatułki wypełniłem pole pomiędzy belkami, a następnie całość wygładziłem szpachelką i pozostawiłem do wyschnięcia.
To make the Prussian wall on house models from Tereny do Gier, you will need putty plaster, a spatula, a palette knife, a bowl and water, and in later steps needles and an abrasive sponge.

Instead of the tools listed above, you can use substitutes. I used a piece of narrow wooden slat and a plastic foil pad for the phone.

After mixing the putty plaster and water, I filled the free space between the beams with a spatula, then smoothed the whole thing with a palette knife and left to dry for a few hours.Po wyschnięciu gipsu za pomocą igły osadzonej w uchwycie na skalpel wydrapałem rowki wzdłuż belek, z których gąbką ścierną usunąłem nadmiar gipsu szpachlowego.

Rowki wzdłuż belek wydrapałem w celu ułatwienia sobie później malowania i uchronienia się przed brudzeniem tynku kolorem belek i odwrotnie.
After the putty plaster dried, using a needle embedded in the scalpel holder, I scratched the grooves along the beams, from which I removed the excess leveling plaster with an abrasive sponge.

I scratched the grooves along the beams to facilitate painting later and to protect against plaster dirtying with the color of the beams and vice versa.Jak widzicie wykonanie muru pruskiego na makietach od Tereny do Gier jest naprawdę łatwe i szybkie.
As you can see, making a Prussian wall on house models from Tereny do Gier is really easy and fast.


Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz