piątek, 27 września 2019

30-dniowe Wyzwanie Fantastyczne.
Dzień 27: Twój ulubiony fantastyczny minerał?

…Upioryt występuje w dwóch postaciach. Podejrzewam, że jego pochodzenie jest pozaziemskie. Większość znajdowanych przeze mnie kawałków miała rozmiary pięści. Był to surowy Spaczeń, który występuje w czarnym, a nawet ciemniejszym od czarnego kolorze. Sprawia wrażenie, że jego czerń jest głębsza niż absolutny mrok - wydaje się, że pochłania światło. Surowego Spaczenia nie można zobaczyć ludzkim okiem, ze względu na sposób, w jaki wysysa światło. Jego krawędzie można określić jedynie dotykiem.

Skaveni potrafią również dokonywać transmutacji Spaczenia, przerabiając surową substancję w rafinat, proszek znany pod nazwą Szarego Spaczenia. Ten zaś wykorzystują na rozmaite sposoby. Mogą go spożywać, by dodał sił, albo wypić w eliksirze przed walką, aby podniósł umiejętności bojowe. Stosują go w broni, magii i obrządkach kultowych. Upioryt i Skaveni są nieodłączni…
- czarodziej Litzeinreich z Middenheim


Spaczeń to w uniwersum Warhammer Fantasy pierwotna materia Chaosu, która w czasie jego brutalnych narodzin przedostała się do Znanego Świata z innego wymiaru, zwanego Eterem lub Domeną Chaosu. Spaczeń znany jest pod wieloma nazwami, między innymi jako Kamień Przemian, Upioryt, Czarci Pył czy Czarnoskał. Spaczeń to najcenniejsza substancja w Starym Świecie. Za okruchy lub woreczek pyłu można kupić zamek. Poszukują go władcy, magowie i czarnoksiężnicy, a przede wszystkim Skaveni. Jego moc potrafi przemienić ołów w złoto, przywrócić zmarłemu życie, a nawet odwrócić bieg czasu. Dla alchemika posiadającego Upioryt nie ma rzeczy niemożliwych.

Pojedynczy kawałek nieczyszczonego Spaczenia ma zwykle rozmiar ludzkiej pięści i nieregularny kształt, który z trudno jednoznacznie określić, a to ze względu na otaczającą go mroczą poświatę, wchłaniającą światło z najbliższego sąsiedztwa i tym samym tworzący mały obszar ciemności. W formie surowej Upioryt jest najbardziej niebezpieczny dla wszystkich istot i jego dłuższe oddziaływanie może wywołać poważną mutację, a nawet śmierć. Skaveni, jak również wiele innych ras Chaosu, powstałych na skutek magicznego działania Spaczenia, już w momencie stworzenia ulegli deformacjom, przekazywanym potem z pokolenia na pokolenie...

***
Wprowadzenie do 30-dniowego Wyzwania Fantastycznego znajdziecie TUTAJ.



Będzie mi miło jeśli pozostawicie po sobie komentarz i udostępnicie ten post. Jeśli chcecie postawić mi kawę przycisk DONATE znajduje się poniżej.
I will be happy if you leave comments and share this post with friends. If you want to put me a coffee DONATE button is below.

 

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza