niedziela, 15 września 2013

30-dniowe Wyzwanie WFRP. Dzień 15: Ulubiony Bohater Niezależny.

Ulubiony BN? Ciężko wskazać mi jednego. Zmieniało się to w ciągu kolejnych lat prowadzenia WFRP i każdej nowej kampanii.

Kilku BN-ów pojawiało się jednak częściej w moich scenariuszach. 

Korzystałem zarówno z postaci opisanych w dodatkach do WFRP. Jak ekscentryczny wynalazca Wolfgang Kugelschreiber opisany w dodatku Potępieniec do 1ed. Czy tych opisanych w suplementach do WFB, takich jak Luthor Huss czy Balthasar Gelt.

Często na moich sesjach pojawiały się także postacie z opowiadać i powieści osadzonych w uniwersum Warhammera. Jednym z nich był Anton Veidt, łowca nagród który uczestniczył w wyprawie do zamku Drachenfels. Innym był Vukotich Najemnik, czy dramaturg Dietlef Sierck. Gracze, którzy później czytali owe książki często cieszyli się z faktu, że ich postacie miały możliwość spotkania owych postaci.

***

30-dniowe Wyzwanie WFRP to inicjatywa, którą Adriano Kuc rozpoczął na swoim blogu. Więcej informacji na temat zabawy, listę pytań i reguły szanowne państwo-draństwo znajdzie czytając wpis na gryfabularne.blogspot.com.

1 komentarz:

  1. Świetny pomysł na wprowadzanie postaci z literatury. Szczególnie zanim ktoś przeczytał daną książkę! A na Drachenfelsa poluję już od kilku lat. W dzisiejszych czasach to już biały kruk :-(

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...