środa, 4 września 2013

30-dniowe Wyzwanie WFRP. Dzień 4: Ulubiony kraj w Znanym Świecie.

Raczej nikogo nie zaskoczę. Moja ulubiona kraina w Znanym Świecie to Imperium. Lenno Sigmara. Kolos na glinianych nogach.

Rozległa, różnorodna geograficznie, kulturowo i religijnie kraina może być areną praktycznie każdego scenariusza. I choć to samo można by pewnie powiedzieć o większości królestw, to wewnętrznie skłócone, stojące na krawędzi upadku Imperium, urzekło mnie najbardziej spośród wszystkich krain Znanego Świata.

Nie wiem czy wynika to z faktu iż Lenno Sigmara zostało najlepiej opisane w podręczniku i dodatkach, a może dlatego, że to właśnie na terenie Imperium rozegrałem najwięcej przygód zarówno jako gracz jak i MG. I nawet po 17 latach wciąż nie brakuje mi pomysłów na przygody w krainie rządzonej przez Imperatora Karola Franciszka.

A gdybym miał wskazać ulubione prowincje to wybrałbym Ostland z Lasem Cieni i wniesione na Fauslagu miasto-państwo Middenheim. 


***

30-dniowe Wyzwanie WFRP to inicjatywa, którą Adriano Kuc rozpoczął na swoim blogu. Więcej informacji na temat zabawy, listę pytań i reguły szanowne państwo-draństwo znajdzie czytając wpis na gryfabularne.blogspot.com.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza