czwartek, 26 września 2013

30-dniowe Wyzwanie WFRP. Dzień 26: Najciekawszy przedmiot magiczny.

W podręczniku i dodatkach do WFRP zostało opisanych bardzo wiele ciekawych magicznych przedmiotów. Ponadto zamieszczone w podręczniku tabele pozwalają na stworzenie lub wylosowanie własnych unikalnych przedmiotów. Gdybym miał wybrać któryś z opisanych przez twórców przedmiotów to wskazałbym zębatą sakiewka i przeklętą Arca Chaotis. Uzbrojony w kły magiczny mieszek kilka razy sprawił nieco kłopotów łasym na cudze dobro, niewysokim awanturnikom. Z kolei bluźniercza broń Skavenów która zaginęła wraz z zakończeniem kampanii Liczmistrz, raz czy dwa pojawiła się później w plotkach powtarzanych na szlaku którym podążali bohaterowie graczy. Jednak źródła tych plotek szybko zaginęły w tajemniczych okolicznościach.


Mimo wszystko na moich sesjach magiczne artefakty pojawiały się bardzo rzadko i to głównie w opowieściach i legendach. Choć od czasu do czasu postaciom graczy udawało się wejść w posiadanie starego runicznego ostrza zapewniającego bonus do trafienia czy amuletu chroniącego przed truciznami, to jednak zdecydowanie częściej awanturnicy woleli pokładać zaufanie w najlepszej jakości orężu wykutym przez doświadczonych kowali niż niebezpiecznym wytworze magów obcujących z mocami Chaosu.***

30-dniowe Wyzwanie WFRP to inicjatywa, którą Adriano Kuc rozpoczął na swoim blogu. Więcej informacji na temat zabawy, listę pytań i reguły szanowne państwo-draństwo znajdzie czytając wpis na gryfabularne.blogspot.com.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz