sobota, 14 września 2013

Recenzja: Profesjonalna walizka transportowa od HobbyZone.

Dzisiaj z lekkim poślizgiem zapraszam do lektury wpisu w którym rozpakuję pudełko z pudełkiem...

Do zakupu kolejnych produktów od HobbyZone przymierzałem się od dłuższego czasu. A jako, że w swoim warsztacie od kilku miesięcy z powodzeniem użytkuję stanowisko malarskie i stojaki na farby od naszego rodzimego producenta, to kolejna transakcja była tylko kwestią czasu.

Szalę przeważyła ostatnia nowość od HobbyZone, czyli profesjonalna walizka transportowa, którą postanowiłe kupić w celu przewożenia modeli do Warheim FS. Przy okazji postanowiłem nabyć także podręczny stojak modelarski oraz stojak na pędzle i narzędzia. Recenzje tych dwóch ostatnich akcesoriów modelarskich opublikuję w najbliższym czasie.

Zakupy w sklepie internetowym HobbyZone przebiegły sprawnie i na drugi dzień po zaksięgowaniu wpłaty otrzymałem solidnie zapakowaną paczkę z zamówionymi akcesoriami. Kontakt ze sklepem i ekspresowa wysyłka zasługują na pochwałę.
Po rozpakowaniu solidnie zabezpieczonej przesyłki znalazłem dwa opakowania zawierające podręczny stojak modelarski i stojak na pędzle i narzędzia oraz duże pudło zawierające profesjonalną walizkę transportową.Walizka Transportowa jest najlepszym rozwiązaniem do przewożenia figurek i modeli, posiada pokryte filcem ścianki dzięki którym twoje modele będą naprawdę bezpieczne. Została zaprojektowana przez profesjonalnych modelarzy, dzięki czemu powstał produkt wysokiej klasy, który spełni wasze oczekiwania.

Główne zalety walizki:

- Pokryte filcem wewnętrzne ścianki które zapewniają ochronę przed uszkodzeniem modeli/figurek.
- Dwie wewnętrzne ruchome półki, pięć poziomów ustawień wysokości, pozwala na własną konfigurację pod wybrane modele.
- Dwie podręczne szuflady na przydatne akcesoria i narzędzia.
- Masywna konstrukcja walizki zabezpiecza modele w transporcie.
- Gumowe stopki pod walizką zapewniają stabilność.
- Wygodny schowany uchwyt ułatwia przewożenie w miejscach bagażowych.

Wymiary: 45 cm x 35 cm x 25 cm
Waga: około 5 kg

Zalecamy pomalowanie walizki lakierem w celu zwiększenia trwałości na zabrudzenia które mogą wystąpić podczas transportu.

W skład zestawu wchodzą idealnie spasowane elementy do złożenia, w raz z dokładną instrukcją montażu, złożenie całego kompletu nie jest czynnością skomplikowaną, do połączenia elementów, potrzebny będzie klej typu wikol.

Kartonowe pudło po brzegi wypełniały części walizki oraz dołączona do zestawu przystępna instrukcja montażu. Poszczególne elementy zostały precyzyjnie wycięte i dobrze do siebie pasują, całość jest nieźle przemyślana i zaplanowana, a sam montaż nie powinien sprawiać trudności nawet początkującym majsterkowiczom. Należy jednak pamiętać, by nie żałować kleju, bowiem walizka nie posiada żadnych dodatkowych mocowań.

Po złożeniu i wyschnięciu kleju walizka prezentuje się solidnie, schowany uchwyt jest wygodny, a korzystanie z półek, szuflad i samo zamknięcie walizki bezproblemowe. Dołączeone do zestawu gumowe stopki zapobiegają przesuwaniu się walizki po śliskiej podłodze. Należy jednak pamiętać, że sama walizka waży blisko 5.5 kg i o ile przewożenie w niej modeli nie stanowi problemu, to dłuższy spacer ze skrzynką może być dla lichszych osób męczący.

Walizkę kupiłem w celu przewożenia modeli do Warheim FS, które do tej pory wraz z innymi akcesoriami do gry mieściły się w podróżnej torbie. Jak szanowne państwo-draństwo może zobaczyć na poniższych zdjęciach, w walizce bez problemu zmieściły się cała kompania Barbarzyńców z Północnego Kisleva, podręcznik do gry oraz kostki, miarka, wzorniki i inne gadżety. Ponadto do oryginalnych półek przykleiłem tymczasowo metalowe blaszki, na których w czasie transportu trzymają się zaopatrzone w magnesy modele. W przyszłości zamierzam zastąpić niezbyt estetyczne blaszki innym rozwiązaniem.
W walizce bez problemu zmieściła się nawet słusznych rozmiarów Czarna Karoca, którą pomalowałem wraz z innymi modelami Nieumarłych.


Profesjonalna walizka transportowa to kolejny solidny i przemyślany produkt od HobbyZone, który mogę polecić innym modelarzom.  Skrzynka jest estetyczna, wygodna w użytkowaniu i pojemna. Choć nie zmieści się tam armia do WFB to z pewnością gracze systemów skirmiszowych czy uczestnicy konkursów modelarskich  docenią profesjonalną walizkę transportową od naszego rodzimego producenta.

Jedyne czego brakuje mi w zestawie to fabrycznie nawierconych otworów w narożnikach i kompletu wkrętów. Bowiem, choć konstrukcja po wyschnięciu kleju jest mocna, to transport modeli nad którymi spędziłem wiele godzin w tylko sklejonej walizce budzi pewne obawy. Z drugiej strony nie jest to nic, czego nie można zrobić samemu. Zresztą walizka wymaga jeszcze lakierowania, które zabezpieczy całość przed wilgocią i brudem.

Zachęcam do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
 dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
 Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim Fantasy Skirmish.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz