niedziela, 22 września 2013

30-dniowe Wyzwanie WFRP. Dzień 22: Ulubiony stwór Chaosu.

Pomiot Chaosu to najbardziej przerażająca forma ze wszystkich skażonych Chaosem ludzi, bowiem, jak nazwa sugeruje, zdają się być stworzeni z erupcji surowej materii Chaosu na tym świecie. Jednak powiadam, oni także byli niegdyś ludźmi, choć ich obecna wstrętna i powykręcana postać temu zaprzecza. Dla wielu transformacja może rozpocząć się od wyrośnięcia dodatkowego palca u dłoni, albo skrawka futra między łopatkami. W taki oto sposób Chaos zdobywa pierwszy przyczółek na ciele śmiertelnego człeka. Jeśli ten przyjmie swoją odkrytą mutację, pogrążając się w mrocznym zepsuciu Bogów Chaosu, w ten czy inny sposób zyska więcej mutacji, coraz szybciej zmierzając drogą wiodącą ku losowi Pomiotu. Czysty Chaos to najbardziej uzależniający i nikczemny narkotyk, jaki można sobie wyobrazić - znacznie bardziej pociągający od wszelkich mikstur lub ziół Niewypowiedzianego. Czysty Chaos niesie ze sobą obietnicę przedłużonego życia, władzy i dominacji nad innymi. Zaspokaja wszelkie z najbardziej podstawowych ludzkich emocji. Wielu uważa, że błagając swoich mrocznych patronów o kolejne mutacje, pewnego dnia sami staną się podobni bogom i być może jest to prawda w przypadku nieznacznej mniejszości. Jednakże dla większości z tych, którzy pragną takiego losu, znamię Chaosu w końcu okaże się zbyt silne. Opanuje nie tylko ich wolę i świadomość, ale także same ciało, przekształcając je w bełkoczące, nadęte, bezkształtne bryły, jakie nazywamy Pomiotem Chaosu. Nie tylko przestają wygląda jak ludzie, nie ma w nich nawet śladu tego, że niegdyś mogli nimi być, w odróżnieniu od większości zwierzoludzi i mutantów.
- Vorster Pike, łowca czarownic
Pomiot Chaosu.

Ostrzeżenie. Szaleństwo i degeneracja. Ostateczny los dla większości Niewolników Ciemności.

Pomiot Chaosu rzadko pojawiał się na moich sesjach. Raz, że niewielu mutantów żyje wystarczająco długo by stać się żywym kaprysem Mrocznych Bogów. Dwa, że zbyt częste występowanie tego stwora zmniejszyłoby siłę wyrazu jaką reprezentuje sobą Pomiot Chaosu.

Gracze, których postacie igrały z Potęgami Chaosu szybko zmieniali swe nastawienie po odkryciu pochodzenia Pomiotów Chaosu. Niestety dla awanturników zwykle było już za późno.

***

30-dniowe Wyzwanie WFRP to inicjatywa, którą Adriano Kuc rozpoczął na swoim blogu. Więcej informacji na temat zabawy, listę pytań i reguły szanowne państwo-draństwo znajdzie czytając wpis na gryfabularne.blogspot.com.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza