poniedziałek, 9 września 2013

30-dniowe Wyzwanie WFRP. Dzień 9: Ulubiona postać, którą grałem.

Durrag Kamienna Pięść Korgansson z domu Dum-Gorr, z klanu Hoffling z twierdzy Karaz-a-Karak.

Mąż Fysy Słomianowłosej Ruthdottir z domu Tuk-Dong, z klanu Ubronling z twierdzy Kazaz-a-Karak.

Ojciec Harkaza i Telvara Durragssonów.

Wojownik podziemny. Łamacz żelaza. Sierżant. Szampierz.

Młot na gobliny. Orkobójca. Pogromca wywerny.

Bezek Azrildron - Władca Srebrnej Błyskawicy, runicznego topora odnalezionego w podziemiach Karak Osiem Szczytów.

W czasie walki z orkami stracił oko, wywerna odgryzła mu kawałek nosa i policzka. Niemal utopił się w Reiku i cudem uniknął śmierci w korytarzach Fauslagu gdzie walczył ze skavenami. Nigdy nie odwrócił się plecami do wroga. Raz czy dwa dowodził taktycznym odwrotem ratując ciężko rannych człowieczych towarzyszy. Kilka razy był wyciągany spod stosu poległych wrogów, gdzie brocząc z wielu ran wciąż zadawał ciosy przeciwnikom. W Górach Szarych dowodził trzyosobowym oddziałem, który okrążył i wyrżnął w pień dwa tuziny goblinów ratując tym samym z rąk zielonoskórych swoją przyszłą małżonkę.

130 cm i 80 kg upartego jak osioł, nieugiętego, odważnego, porywczego, mściwego, mrukliwego, zawistnego krasnoluda. Który przemierzył Góry Krańca Świata, Kislev, Imperium oraz Góry Szare tam i nazad. A nawet w tę i we w tę.


***

30-dniowe Wyzwanie WFRP to inicjatywa, którą Adriano Kuc rozpoczął na swoim blogu. Więcej informacji na temat zabawy, listę pytań i reguły szanowne państwo-draństwo znajdzie czytając wpis na gryfabularne.blogspot.com.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz