środa, 1 stycznia 2014

Podsumowanie 2013 roku.

Witam was w Nowym Roku! 


Dziś przygotowałem dla was krótkie podsumowanie tego, co wydarzyło się na blogu w 2013 roku. Odnośników jest sporo ale jeśli szanowne państwo-draństwo coś przegapiło, to można nadrobić. Albo przypomnieć sobie.

I pamiętajcie, nic tak nie cieszy blogera jak wasze komentarze i wasze klikanie w różne okienka i przyciski znajdujące się pod postami.

Pzdr,
qc

Styczeń

W styczniu na blogu opublikowałem 20 postów.

Początek 2013 roku to kontynuacja malowania modeli należących do kompanii Nieumarłych, które rozpocząłem pod koniec 2012 roku. W pierwszym miesiącu 2013 roku skończyłem malować modele Szkieletów i Upiorów oraz Mrocznych Wilków.

Ponadto, na blogu opublikowałem poradnik w którym krok po kroku przedstawiłem poszczególne etapy malowania figurek Mrocznych Wilków oraz udało mi się napisać kilka słów na temat zbioru opowiadań Wojownicy Ulryka, których akcja osadzona jest w świecie Warhammera.

Na blogu udostępniłem także kolejne wydania Zebranych z tygodnia (#96, #97, #98 i #99) oraz zamieściłem recenzję czterech zestawów figurek od Lead Adventure (Kitchen GuardArchivist and MerchantWalter, The Little Herald i Mad Griet).


Luty

W lutym zamieściłem na blogu quidamcorvus 21 postów.


Malowanie modeli Nieumarłych idzie pełną parą. W drugim miesiącu 2013 roku udało mi się pomalować figurkę Gnilca, Stregoicy, Graveira oraz Piekielne Nietoperze.

Przy okazji malowania modeli Nieumarłych napisałem także poradnik o malowaniu metalików.

W miarę regularnie udało mi się także opublikować kolejne wydania Zebranych z tygodnia (#100, #101, #102 oraz #103).

Ponadto, w lutym na blogu Wrota - polska sieć blogów bitewnych zaczęły pojawiać się moje wpisy, które zatytułowałem Subiektywne podsumowanie tygodnia. Seria podobna do Zebranych z tygodnia, tyle że zawierająca odnośniki do wpisów opublikowanych na blogach zrzeszonych wokół Wrót.

Luty to także ciąg dalszy rozpakowywania pudełka z modelami z Lead Adventure (In the TavernDiggersPeasants oraz Peasant Woman and Musician).


Marzec

W marcu na blogu opublikowałem 26 wpisów.


Podobnie jak w poprzednich miesiącach pierwszego kwartału 2013 roku, także w marcu malowałem figurki Nieumarłych, a wśród ukończonych modeli pojawił się Ścierwowóz, Czarna Karoca oraz świta hrabiego Von Carstein.

W marcu, przy okazji malowania modeli pojazdów do kompanii Nieumarłych napisałem także poradnik w którym zdradziłem swój pomysł na wykonanie podstawek pod modele.

Wydania Zebranych z tygodnia (#104, #105, #106 oraz #107 i #108) ukazują się regularnie, podobnie jak Subiektywne podsumowania tygodnia (#2, #3, #4 oraz #5 i #6) na Wrotach.

Z kolei wśród zrecenzowanych modeli pojawiły się Citizens od Lead Adventure oraz Dwarf BerserkerBor Dragonbane i Dwarf Rune Master od Avatars of War the Konigsmark Sisters od Raging Heroes.


Kwiecień

Kwiecień to 25 posty opublikowane na blogu quidamcorvus.


Prace nad modelami służącymi w szeregach Nieumarłych trwają, a wśród skończonych modeli znaleźli się bohaterowie Krwawego Smoka oraz Lahmi.

Również w kwietniu i również przy okazji malowania modeli Nieumarłych napisałem poradnik, który tym razem traktuje o malowaniu kratki na ubraniach.

Ukazało się #109, #110 oraz #111 i #112 wydanie Zebranych z tygodnia oraz #7, #8, #9 i #10 Subiektywne podsumowanie tygodnia na Wrotach.

W kwietniu rozpakowałem także pudełka z zestawami od Scibor MM (Dwarven RuinsDwarven Ruins Terrain oraz Dwarven Basing Kit Joseph the Wanderer) oraz Lead Adventure (Pigs). Przy okazji recenzji zestawu od LA powstał scenariusz specjalny Magiczne Koryto do Warheim FS.

Ponadto, w kwietniu przy okazji publikacji 777 posta ukazał się kolejny post oznaczony zakładką Panteon bogów Chaosu, tym razem zawierający informacje na temat Nurgla, Pana Rozkładu.


Maj

W maju na blogu opublikowałem 31 postów.


Maj to koniec prac związanych z malowaniem figurek Nieumarłych. Pomalowałem bohaterów rodu Necrarch oraz Strigoi, ukończyłem także figurki Banshee i Zjawy

Przygotowałem także kolejne wydania Zebranych z tygodnia (#113#114 oraz #115 #116), oraz Subiektywne podsumowania tygodnia (#11#12 oraz #13 i #14) na Wrotach.

A przy okazji prac nad podręcznikiem do Warheim FS w maju pojawił się wpis w którym pokazałem graficzne zmiany jakie pojawią się w kolejnej edycji, opublikowałem wstępne zasady Motłochu oraz reguły związane z Małpą. Pojawiło się także kilka zmian w zdarzeniach losowych oraz wpis poświęcony przygotowaniu pola bitwy.

Czerwiec

W czerwcu z uwagi na udział w dziewięciodniowym szkoleniu z kwalifikowanej pierwszej pomocy nie miałem czasu na częste aktualizacje i na blogu pojawiło się jedynie 14 wpisów.


Jako, że maju udało mi się zakończyć malowanie modeli Nieumarłych, w czerwcu pracowałem nad przeznaczoną dla ukończonych figurek dioramą, którą nazwałem Twierdzą Pięciu. W czerwcu udało mi się między innymi zrobić zamkową bramę i koksownikiPrzy okazji napisałem poradnik w którym krok po kroku zaprezentowałem proces budowy zamkowej bramy z kratą.


Opublikowałem trzy wydania Zebranych z tygodnia (#117#118 oraz #119) oraz pięć Subiektywnych podsumowań tygodnia (#15#16, #17 oraz #18 #19) na Wrotach.

Lipiec

W lipcu na blogu quidamcorvus pojawiło się 16 postów.

W tym miesiącu rozpocząłem malowanie modeli Barbarzyńców, których znajomy będzie wystawiał w czasie rozgrywek w Warheim FS jako Kislevitów.

Na blogu tradycyjnie pojawiły się wpisy z serii Zebrane z tygodnia (#120, #121, #122 oraz #123 i #124), a także Subiektywne podsumowanie tygodnia (#20, #21 oraz #22 i #23) na Wrotach.

Ponadto, w lipcu w moje ręce trafiła gra planszowa Relic: Tajemnica Sektora Antian o czym poinformowałem szanowne państwo-draństwo na blogu.

Opublikowałem także kolejną wersję Punktów Kampanii do Warheim FS.

Sierpień
W sierpniu na łamach bloga quidamcorvus opublikowałem 26 postów.

Sfotografowałem modele Mrocznych Wilków i Ghouli oraz malowałem figurki Barbarzyńców z Północnego Kisleva

Rozpakowałem pudełko z Ware Piles Boxed Set i Wolsung Range Ruler od Micro Art Studio oraz otworzyłem blistry z figurkami War Priest oraz Lord of Torment od Avatars of War.

Wśród wpisów pojawiły się kolejne wydania Zebranych  tygodnia (#125, #126 oraz #127 i #128) oraz Subiektywne podsumowania tygodnia (#24, #25, #26 oraz #27 i #28) na Wrotach.

W sierpniu pracowałem także nad podręcznikiem do Warheim FS, a wśród wpisów pojawiły się zasady Ordynansa, Kapłana Mannana oraz Trefnisia. Opublikowałem także scenariusz Zabij mutanta i zamieściłem wpis z aktualizacją dotyczącą zdarzeń losowych.

Wrzesień
We wrześniu na blogu pojawiła się rekordowa ilość 54 postów.

Większość z nich stanowiły wpisy poświęcone 30-dniowemu wyzwaniu WFRP

Zrecenzowałem model Valkia the Bloody od Games Workshop oraz złożyłem profesjonalną walizkę transportową i podręczny stojak modelarski od HobbyZone oraz w dalszym ciągu malowałem modele Barbarzyńców z Północnego Kisleva.

Ponadto sfotografowałem Zombie i wprowadziłem kilka poprawek do zasad Jaszczuroludzi z Lustrii w Warheim FS. Oraz zakończyłem prace nad Twierdzą Pięciu.

Ukazały się także wpisy z cyklu Zebrane z tygodnia (#129, #130, #131 oraz #132 i #133) oraz Subiektywne podsumowanie tygodnia (#29, #30 oraz #31 i #32) na Wrotach.

A z okazji 888 posta pojawił się kolejny wpis z cyklu Panteon bogów Chaosu, tym razem zawierający informacje na temat Khorna, Pana Krwi.

Październik
Październik to 28 wpisów na blogu quidamcorvus.

W mijającym miesiącu przygotowałem do malowania makiety (Arcane RuinsChapel i Garden of MorrCitadel Wood oraz Fortified Manor HouseSkullvane Manse) przeznaczone do gry w scenariusze poza murami.

I zrecenzowałem stojak na narzędzia i pędzle od HobbyZone oraz otworzyłem blisty z modelami Dwarf Messenger od Mirliton SG i Dire Harpy of the Apocalypse oraz Berserker Lord with Great Weapon od Avatars of War.

Rozpocząłem także rekrutację Sióstr Sigmara do Warheim FS.


W ramach cyklu Zebrane z tygodnia ukazały się wpisy #134, #135, #136 i #137, opublikowałem także kolejne Subiektywne podsumowania tygodnia (#33, #34, #35 i #36na Wrotach.

Ponadto, w październiku ukazał się wpis zawierający zdjęcie witryny. To właśnie ten post został wyświetlony największą ilość razy w historii bloga.

Listopad
Listopad to miesiąc w którym opublikowałem 24 posty na blogu quidamcorvus.

Część postów poświęcona jest rekrutacji Sióstr Sigmara do Warheim FS. Wśród wpisów zamieściłem także zdjęcia Bitewnego Ołtarza Sigmara.

W listopadzie zrecenzowałem również model Domina of Torment od Avatars of War. 

Ponadto opublikowałem kolejne wydania Zebranych z tygodnia (#138, #139, #140 i #141) oraz Subiektywnych podsumowań tygodnia (#37, #38, #39, #40 i #41) na Wrotach.

Zamieściłem na blogu także zaktualizowane zasady Krasnoludów Chaosu z Zorn Uzkul oraz post zawierający informacje na temat poprawek, które pojawią się w kolejnej edycji podręcznika, propozycję okładki i wersję BETA podręcznika do Warheim FS.

Z kolei jeśli ktoś z szanownego państwa-draństwa prowadzi blog na którym publikuje wpisy związane z Warheim FS to powinien przeczytać TO ogłoszenie.

Grudzień
Ostatni miesiąc roku to 22 wpisy.

Zrecenzowałem modele Evil Trolls od Urmanski Studio.

Ukazały się oczywiście nowe wpisy z cyklu Zebrane z tygodnia (#142, #143, #144, #145 i #146) oraz Subiektywne podsumowanie tygodnia (#42, #43, #44 i #45na Wrotach.

Ponadto opublikowałem pierwszą, drugą i trzecią część wprowadzenia do WFS.

Pokazałem okładkę zaprojektowaną przez Thorasha.

Przy okazji publikacji 999 posta zamieściłem kolejny wpis z serii Panteon bogów Chaosu, tym razem zawierający informacje na temat Tzeentcha, Pana Przemian.


I w końcu udostępniłem nową edycję podręcznika do Warheim FS oznaczoną numerem 0.5.

***
I jeszcze mały bonus na koniec. Tekst przygotowany dla Borejki, który miał zostać opublikowany na blogu gryfabularne.blogspot.com.
W mijającym 2013 roku moją uwagę zwróciło kilka wydarzeń w polskim środowisku okołobitewniakowym, a szanowne państwo-draństwo pozwoli że skupię się na czterech wybranych aspektach. 

Pierwszy to rozkwit rodzimych firm zajmujących się produkcją figurek oraz części służących do konwersji i waloryzacji modeli. Do znanych także na zachodzie takich firm jak puppetswar.eukromlech.euMicro Art StudioSpellCrow czy Scibor Monsterous Miniatures dołączają także beniaminki w postaci Urmanski StudioWhite Tree Miniatures czy coraz śmielej poczynający sobie Werewoolf Miniatures. To oczywiście nie jest kompletna lista, bowiem nie sposób wymienić wszystkich producentów. Cieszy mnie to, tym bardziej, że jakość produktów oferowanych przez w/w firmy dorównuje, a często nawet przewyższa artykuły znajdujące się w asortymencie zagranicznych figurkowych potentatów. 

Drugą rzeczą o której chciałem wspomnieć to konkurs malarski Hussar, który odbył się 19 października w Warszawie. Bowiem dla wielu fanów gier bitewnych równie ważne jak samo granie, jest także malowanie modeli. A jako Polacy możemy pochwalić się jednymi z najlepszych na świecie malarzy figurkowych, żeby wymienić tylko Ańę czy Bohuna. Konkurs organizowany przez Janusza Rosłana, Chest of Colors oraz Warsaw Team to prestiżowe wydarzenie, które przyciągnęło także wielu znanych zagranicznych malarzy, a profesjonalna organizacja i niepowtarzalna atmosfera sprawiły, że wydarzenie zebrało dużo lepsze recenzje niż konkursy organizowane przez dysponujących znacznie większym budżetem i środkami zagranicznych producentów figurek i gier bitewnych. Kilka informacji o konkursie znajdziecie także na moim blogu. 

Trzecia rzecz, która ucieszyła mnie w mijającym roku to inicjatywa firmy Prodos Games, która postanowiła wskrzesić grę WarZone oraz wydać Alien vs Predator The Miniatures Game. Oba projekty z powodzeniem wystartowały na kickstarterze. Pierwsza gra z pewnością znana jest czytelnikom Magii i Miecza, z kolei druga może zainteresować miłośników serii Alien. Więcej znajdziecie po kliknięciu w odnośniki. 

I na koniec trochę prywaty. W 2013 roku większość wolnego czasu zajęły mi prace związane z grą Warheim FS zarówno od strony modelarskiej jak i tej związanej z zasadami gry, bowiem udało mi się zakończyć prace nad kolejną edycją podręcznika, który przed końcem roku powinien pojawić się w sieci. Więcej informacji szanowne państwo-draństwo znajdzie klikając TUTAJ. Ponadto, korzystając z okazji zainteresowanych bitewniakami zapraszam na mojego blogaforum oraz stronę na FB.
Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz